پماد زينك اكسايد

براي درمان يا جلوگيري از تحريكات جزئي پوست مانند سوختگي، برش و بثورات پوشك استفاده مي شود. بعضي از محصولات ممكن است به عنوان يك كرم ضد آفتاب استفاده شوند. پماد زينك اكسايد ممكن است براي مقاصد ديگر استفاده شود در صورتي كه سوالي داريد، از ارائه دهنده خدمات بهداشتي يا داروسازي خود بخواهيد. اين دارو فقط براي استعمال خارجي است. با دهان بر نداريد. دستورالعمل هاي مربوط به نسخه يا برچسب محصول را دنبال كنيد. قبل و بعد از استفاده دست ها را بشوييد. يك مقدار سخاوتمندانه به منطقه آسيب ديده اعمال كنيد. با يك باند يا پانسمان پوشش نكنيد، مگر اينكه پزشك يا پزشك شما به شما اين را بگويد. از تماس پماد زينك اكسايد با چشم خود خودداري كنيد. اگر شما انجام دهيد، با آب فراوان آب بشوييد.

 

عوارض پماد زينك اكسايد

عوارض جانبي مربوط به پماد زينك اكسايد كه شما بايد در اسرع وقت به پزشك يا متخصص مراقبت هاي بهداشتي خود گزارش دهيد. واكنش هاي آلرژيك مانند خارش پوست، خارش يا كندو، تورم صورت، لب ها يا زبان ممكن است در اثر استفاده از انواع پماد و كرم به وجود بيايد. اين فهرست ممكن است همه اثرات جانبي را مشخص نكند. براي مشاوره پزشكي در مورد عوارض جانبي با پزشك خود تماس بگيريد. شما ممكن است عوارض جانبي را به سازمان غذا و دارو گزارش دهيد. در مورد استفاده از پماد زينك اكسايد در كودكان با متخصص اطفال خود صحبت كنيد. در حالي كه اين دارو ممكن است براي شرايط انتخاب شده تجويز شود، اقدامات احتياطي انجام مي شود. مصرف بيش از حد: اگر فكر مي كنيد كه بيش از حد از اين دارو استفاده كرده ايد، يك مركز كنترل سم يا يك مركز اورژانس تماس بگيريد.

 

طريقه مصرف پماد زينك اكسايد

اين دارو معمولا به مناطق تحت تاثير قرار مي گيرد چندين بار در روز به صورت مورد نياز است. اطمينان حاصل كنيد كه منطقه آسيب ديده را با صابون و آب شستشو دهيد و قبل از استفاده از پماد زينك اكسايد خشك كنيد. مهم است كه اين دارو به طور دقيق همانطور كه توسط پزشك يا داروساز توصيه مي شود مورد استفاده قرار گيرد. اين دارو را در دماي اتاق ذخيره كنيد، از نور و رطوبت محافظت كنيد و آن را در دسترس كودكان قرار ندهيد. داروها را در فاضلاب دفع نكنيد (به عنوان مثال، در پايين سينك يا در توالت) يا در زباله خانگي. از داروساز خود بخواهيد كه چگونه داروهايي را كه ديگر مورد نياز نيست يا منقضي شده اند، كنار بگذاريد. پماد زينك اكسايد را از يك فروشگاه تجهيزات پزشكي معبتر خريداري كنيد.

 

نوشته شده توسط مژده آفاق | ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۲:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |