دستگاه تصفيه هوا

دستگاه تصفيه هوا چيست

به طور كلي دستگاه تصفيه هوا هواي اطراف شما را از آلاينده ها و ذرات مضر پاك مي كند و اين كار را با استفاده از فيلترهايش انجام مي دهد. با كاهش ذرات آلاينده در هوا، احتمال اينكه آن ها را وارد ريه هاي خود كنيد كمتر خواهد بود. بدون دستگاه تصفيه هوا تنها فيلر ريه هاي شما خواهد بود و به همين دليل است كه خيلي از بيماري ها وجود دارند. زيرا هواي سالم تاثير مستقيمي بر بدن سالم دارد. اگر از آلرژي يا آسم رنج مي بريد، بيشتر تاثير هوا را بر سلامتي تان متوجه مي شويد. تصفيه كننده هوا دركاهش علائم آلرژي، بهبود آسم، بهبود كيفيت خواب، تنفس راحت تر و بالا بردن استاندارد زندگي تاثير بسزايي دارد.

 

دستگاه تصفيه هوا چه آلودگي هايي را از بين مي برد؟

گرده گياهان، گرد و غبار، بو و موي حيوانات خانگي، قارچ، باكتري ها و ويروس ها، دود سيگار و دود چوب، بوهاي ناشي از پخت و پز و يا مواد شيميايي، سموم ناشي از آفت كش ها، تركيبات آلي فرار در رنگ، الكل، مواد شوينده و غيره. هر كدام از اين آلاينده ها به سلامت افراد صدمه مي زند صرف نظر از اينكه حساسيت دارند يا نه. تنها تفاوت در اين است كه افرادي كه حساسيت دارند، زودتر متوجه اثر اين مواد مي شوند. اما افراد ديگر خطر را حس نمي كنند و در مدتي طولاني در معرض آن قرار مي گيرند. قبل از شروع خريد براي تميزكننده هوا، برخي از مسائل مورد نظر را در نظر بگيريد.

 

انواع مختلف دستگاه تصفيه هوا

براي خريد يك دستگاه تصفيه هوا از يك فروشگاه تجهيزات پزشكي بايد انواع فيلترهاي آن را بشناسيد. اگر چه انواع انتخاب ها به نظر مي رسد قريب به اتفاق، شما خوشحال خواهيد شد كه كشف كنيد كه تنها چهار نوع اصلي از تكنولوژي فيلتراسيون هوا است كه اين دستگاه ها از آن استفاده مي كنند. اين چهار فيلتر تميز كننده هوا انواع مختلفي از آلودگي هوا را در بر مي گيرد و ما دقيقا توضيح خواهيم داد كه چگونه هر يك از آنها كار مي كند. براي مثال فيلتر هپا (HEPA) يكي از بهترين فيلترهاي تصفيه هوا است. اين شامل يك فيلتر كاغذ بسيار متراكم است كه آلاينده هاي هوا را تسخير مي كند و مكانيسم اصلي تصفيه هوا را تشكيل مي دهد. يك فيلتر HEPA واقعي حذف 99.97٪ از تمام ذرات ميكروسكوپي به اندازه 0.3 ميكرون را انجام مي دهد. در هنگام خريد دستگاه تصفيه هوا به اصل بودن فيلتر هپاي آن توجه كنيد.

 

منبع: فروشگاه تجهيزات پزشكي آرادرما

 

نوشته شده توسط مژده آفاق | ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۳:۰۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |