دستگاه هاي تنفسي

قدرت تنفس از حياتي ترين علائم زنده ماندن هر فرد مي باشد كه در جريان دم و باز دم بايد تداخلي ايجاد نشود، امروز براي بيماراني كه مشكلات تنفسي دارند و به دنبال شرايط و راهكارهاي مناسبي مي باشند تا براي بهبود درمان خود از آن استفاده نمايند، مي توان در اين بين دستگاه اكسيژن ساز و نبولايزر را معرفي نمود كه هر يك از اين دستگاه ها موجب راحتي تنفس و جريان هواي تميز را براي بيمار فراهم مي سازد، در ادامه به معرفي هر دو دستگاه مي پردازيم.

نبولايزر

دستگاه نبولايزر به وسيله يك ماسك پلاستيكي يا لوله اي كه در دهان بيمار قرار مي گيرد، به فرد بيمار كمك مي كند تا اكسيژن ذخيره شده در دستگاه به راحتي در مجراي بيني و دهان او قرار گرفته تا مشكل تنفسي براي فرد بيمار رخ ندهد و بتواند به راحتي عمب تنفس را انجام دهد. حالت كلي تمامي دستگاه هاي نبولايزر يكي مي باشد و در برخي از نبولايزر ها امكانات جانبي بيشتري در كنار دستگاه قرار مي گيرد تا وجه تمايزي با ديگر دستگاه ها پيدا كند.

نبولايزر امرن مدل NE-C900 يكي از بهترين و مناسب ترين دستگاه ها براي بيماران تنفسي ست. اين نبولايزر داراي كمپرسوري با دوام است كه خروجي بالايي دارد. همچنين اين دستگاه داراي كيتي منحصر به فرد و قابل تفكيك است.

اكسيژن ساز

يك دستگاه اكسيژن ساز به كمك كمپرس كردن هواي محيط موجب مي شود تا اكسيژن به قدر كافي در محيط پخش شده و نياز ريه افراد به اكسيژن سالم را برطرف مي كند، اغلب در محيط افراد ما ميزان نيتروژن بر اكسيژن بيش از پيش است و بايد براي داشتن روحيه مناسب و قدرت تفكر اكسيژن مورد نياز بدن تامين شود، دستگاه اكسيژن ساز داراي ويژگي منحصربفردي مي باشد كه اولين ويژگي آن قابليت حمل و جابجايي دستگاه مي باشد، اغلب دستگاه هاي اكسيژن ساز حدود 90 درصد اكسيژن مورد نياز را در محيط فراهم مي سازد و بايد همواره به سيستم فيلتراسيون اين دستگاه توجه نمود تا با تعويض به موقع آن از خطرات احتمالي براي بيماران جلوگيري نماييم.

اكسيژن ساز يوول مدل 8F-5AW يكي از جديدترين و پيشرفته ترين دستگاه هاي اكسيژن ساز موجود در بازار است و 5 ليتر اكسيژن در دقيقه توليد مي كند. اين دستگاه اكسيژن ساز مجهز به خروجي نبولايزر است و در منازل و مراكز درماني مورد استفاده قرار مي گيرد.

منبع : فروشگاه تجهيزات پزشكي آرادرما

 

نوشته شده توسط مژده آفاق | ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۳:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |